Горохівська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа імені Олександра Баламута
Фізичне виховання і спорт є невід′ємною складовою частиною формування загальної та професійної культури особистості, збереження здоров′я, організації та забезпечення здорового способу життя, підвищення рівня працездатності, створення умов для продовження активного творчого довголіття людини.
Перед дитячо-юнацькою спортивною школою поставлено завдання по забезпеченню фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової роботи та підготовки спортсменів вищого класу.
Реалізовуючи Закон України „Про фізичну культуру і спорт”, Районну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки, виходячи з основних завдань, що стоять перед КДЮСШ робота здійснюється за такими напрямками: забезпечення пріоритетного значення фізичної культури і спорту в процесі навчання і виховання дітей та молоді, як найдієвішого засобу зміцнення їх здоров′я, гармонійного розвитку, підвищення рівня працездатності.
Горохівська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа створена в 1970 році, це позашкільний навчальний заклад освіти спортивного профілю, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, створює необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя.
Спортивна школа працює згідно Положення про ДЮСШ затверджену Постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 р. № 993, із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 549 від 24.07.2013, № 601 від 19.08.2015, № 248 від 30.03.2016, має свій Статут, Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, довідку статуправління.
В березні 2016 році відділом освіти, молоді та спорту Горохівської райдержадміністрації школі присвоєна ІІ категорія (Наказ № 58 від 01.03.2016 р.)
Основним завданням дитячо-юнацької спортивної школи було і є організація фізкультурно-оздоровчої роботи серед дітей, масове залучення їх до занять спортом і організація виховної роботи.
В своїй роботі тренерсько-викладацький склад працює над подальшим розвитком і збільшенням навчальних груп, пошуком перспективних спортсменів, підготовкою спортсменів-розрядників, кандидатів у збірні команди району, області, України.
В школі культивуються такі види спорту - бокс, гандбол, легка атлетика, футбол, в яких займається 292 учнів, що складає 21 групу з них 9 груп початкової підготовки, 12 груп базової підготовки.
Навчально-тренувальні заняття у школі проводять 8 тренерів - викладачів, з них один майстр спорту України з боксу.
У школі навчається 6- кандидатів в майстри спорту з боксу , 1 – майстер спорту.
В школі працює медична сестра (0,5 ставки), яка здійснює безпосередній медичний контроль за проведенням навчально-тренувальної та спортивно-масової роботи, а також, у разі потреби, надає першу медичну допомогу.
Навчальні програми КДЮСШ використовуються в повному обсязі, забезпечують комплексні та індивідуальні заняття учнів.
Тренерами своєчасно здійснюється планування занять навчально-тренувального процесу та розподіл годин на рік, місяць. Тренерським колективом з особливою увагою здійснюється вивчення фізичних можливостей дітей у групах початкової підготовки. Також робота ведеться у навчально-тренувальних групах.
Учні зараховуються у спортивну школу згідно поданих заяв, медичних довідок, вступних нормативів та рішень тренерської ради. Контрольні і перевідні нормативи, які є розроблені, дають змогу об’єктивно оцінювати фізичну підготовку учнів, рівень їх навантажень та планувати наступні етапи підготовки учнів. Згідно списків груп, збережена стабільність контингенту учнів на всіх етапах підготовки.
Регулярно проводяться засідання педагогічних рад. На нарадах розглядаються питання навчально-виховного, методичного і організаційного характеру. Розглядається робота тренерів в навчально-тренувальних групах.
Після закінчення навчального року на серпневій педраді були підведені підсумки роботи тренерів за рік.
Розкриваються недоліки роботи та вказуються шляхи їх усунення, на тренерських нарадах обговорюються конкретні питання що стосуються методики проведення занять, про вдосконалення гри учнів, розвиток їх фізичних навиків і вмінь.
Велику увагу приділяють тренери виховній роботі, це зокрема відвідування районних змагань, зустрічі з кращими спортсменами, зустрічі з ветеранами спорту, ознайомлення з головними спортивними подіями в країні.
Тренери-викладачі тримають тісний контакт з батьками учнів, які навчаються в КДЮСШ. Відвідують учнів в школах, тримають зв’язки з вчителями.
Інструкторська та суддівська практика проводиться протягом усього тренувального періоду. Тренери готують для себе помічників, залучають спортсменів старших груп. Організовують спеціальні семінари з підготовки громадських інструкторів та суддів по спорту.
Учні спортивної школи активні помічники в організації та проведенні спортивних змагань.
Тренерсько-викладацький склад досконало володіє ефективними формами і методами навчально-тренувального процесу, забезпечує високу результативність і якість своєї праці. Це дає можливість добиватися високих результатів у змаганнях різного рівня.
Школа має власну матеріально-технічну базу: спортивний зал, зал для занять боксом та загально-розвиваючих вправ. Дві літні гандбольні площадки розміром 40 х 20 кв.м. Одна із них, із штучним покриттям, де проводяться заняття в літний період, як з гандболу, так і футболу.
Відкритий майданчик загальної фізичної підготовки (12 тренажерів), який знаходиться біля спортивної школи. Заняття футболу, легкої атлетики в літній період проводяться на місцевому стадіоні „Колос”, де є одне велике футбольне поле і чотири міні поля, одне із яких з штучним покриттям, чотири бігові доріжки. Крім міста Горохова навчально-тренувальні заняття проходять на спортивній базі Шклинської, Сілецької, Скобелківської ЗОШ І-ІІ ст. та ЗОШ І-ІІІ ст. м. Берестечка.
У системі спорту ми повинні виділити дитячий спорт, головною метою якого має бути створення умов для охоплення практично всіх дітей.
Від реалізації такого підходу буде користь як для масового спорту, так і для спорту вищих досягнень. Звичайно, що втілення цієї ідеї потребує багатьох організаторських та фінансових питань.
Адже, здоров”я нації – це один із самих важливих , навіть найголовніший фактор у житті суспільства . А фізична культура та спорт відіграють важливу роль щодо вирішення багатьох соціальних проблем та є засобам профілактики захворюваності дітей, поліпшенню здоров”я і працездатності.